Arobus

Arobus otomotiv sanayiinde ticari araçların üst yapılarının ve dönüşümlerinin tamamlanması konusunda faaliyet gösteren lider kuruluştur.

Şirket kurucu ortaklarının 80’li yıllarda otomotiv sektöründe başlayan çalışmaları, 1992 yılından itibaren özel araç imalat alanında devam etmiştir. Gelişen pazar koşullarına uyum sağlayabilmek ve kurumsal müşterilere daha iyi hizmet verebilmek amacıyla 2004 yılında Arobus A.Ş. kurulmuştur.

Firmamız İstanbul Tuzla' da Merkez fabrika, Orhanlı şube ve Lojistik merkezi olmak üzere 3 farklı lokasyonda, 13.150 m2 'si kapalı toplam 36.200 m2 alanda, 260 personeli ile faaliyet göstermektedir.

Arobus A.Ş. olarak, Mercedes Benz Türkiye, Renault Mais, Renault SAS, Man, Tofaş ve Daimler A.G. ile kurumsal olarak çalışmaktayız. Kurumsal olarak çalıştığımız firmaların yanı sıra, Ford, Iveco, Volkswagen, Fiat ve Temsa ile de çalışarak 2020 yılı sonu itibari ile 103.000 aracın üst yapı dönüşümünü gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

Firmamız son 10 yılda yapmış olduğu önemli yatırımlarla hafif ticari araç üst yapı konusunda Türkiye’nin en büyük kuruluşu haline gelmiş olup, Avrupa’da ise yine en önde gelen otomotiv üst yapı firmaları arasındadır. Yurtiçi hafif ticari araç üstyapı dönüşümünde yıllık ortalama 8.000 araç imalatı yapan firmamız, yurtdışında da Avrupa, Asya, Afrika, Okyanusya kıtalarında yaklaşık 120 ülkeye ana üretici firmalarla birlikte veya kendi pazarlama imkânları ile minibüs / otobüs, özel maksatlı araçlar ve araç dönüşüm kitleri ihraç etmektedir.

Arobus’un ürün gamında çeşitli model minibüs, otobüsün yanı sıra ambulans, frigorifik panelvan, kasalı kamyonetler ve filo müşterilerine yönelik özel maksatlı araçlar bulunmaktadır.

ISO 9001:2015 Kalite Güvence Sistemi, ISO 14001:2015 Çevre Yönetimi Sistemi ve ISO 10002:2014 Müşteri Yönetimi Sistemi Sertifikası sahibi olan Arobus seri olarak üst yapı imalatını gerçekleştirmiş olduğu araçların Tip Onay Belgelerini TSE, KBA ve VCA gibi onay kuruluşlarından almaktadır.

Yasal Uyarı Gizlilik Politikamız Çerez Politikası KVKK Aydınlatma Metni Kişisel Verilerin Korunması Bilgi Toplumu Hizmetleri